Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

25

Sty 11

Tydzień z Q-Workshop – Kostki Krasnoludzkie

Zestaw rzadkich i pięknych artefaktów pozostawiony przez Quentina wynalazcę. Te kości były polerowane przez mitycznego krasnoludzkiego kowala, dlatego też, cały czas zachowują swój oryginalny biały kolor. Te kości są wypełnione krasnoludzkimi cehami. Rzuć kośćmi. Kości czytelne jak nigdy!

Dzisiaj, w ramach tygodnia z Q-workshop, zaprezentuję Wam jeden z moich ulubionych wzorów kostek w mojej nie małej kolekcji (jest w niej już ok 70 kości).

Mowa tu oczywiście o kostkach krasnoludzkich. Zakupiłem je (bodajże) na Falkonie 2009 i od tamtej pory dzielnie mi służą przy wszelakich sesjach w settingach fantasy.

Dlaczego do prezentacji Wam wybrałem akurat je? Cóż, jako osoba o niezbyt sprawnym wzroku stawiam, przede wszystkim na czytelność kostek którymi gram. Chcę widzieć wynik rzutu stojąc przy stole i to tylko przy świetle świec (klimat, klimat, klimat). I to właśnie ta krasnoludzka praktyczność przemawia za tymi kostkami. Dodatkowo prosta „kanciasta” czcionka, a także miniaturowe młoty i topory sprawiły, że całość prezentuje się znakomicie.

Te doskonale wyważone kostki będą świetnie leżeć w rękach każdego brodatego wojownika!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier