Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Sty 11

Tydzień z Q-Workshop – Kostki Celtyckie 3D

Dawno temu jeszcze przed narodzinami Chrystusa Celtowie panowali na kontynencie Europejskim. To bardzo tajemnicze plemię, wsławili się niezwykła odwagą, podobno kiedy miało dojść do wielkiej bitwy jej losy mogli rozstrzygnąć królowie staczający pojedynek. Na jednym z pobojowisk znaleziono prototypy kości do gier, staraliśmy się odtworzyć je jak najlepiej…

Dzisiejszego dnia prezentujemy Wam coś zupełnie nowego. Celtyckie kości 3D! Zestaw ten został wykonany w najnowszej technologii odwrotnego grawerowania. Na każdej ściance możemy zobaczyć charakterystyczne, celtyckie węzły, będące dziełem plemion, które w procesie kształtowania się kultury europejskiej odegrały bardzo istotną rolę.

W przeciwieństwie do prezentowanych wcześniej zestawów, kości celtyckie nie odnoszą się bezpośrednio do żadnego systemu RPG, za to wskrzeszają tradycję ludów żyjących na terenach ówczesnej Europy ponad dwa tysiące lat przed naszą erą. Symbole przedstawione na kostkach są zarazem nawiązaniem do jednych z najstarszych języków Starego Kontynentu.

Zestaw prezentuje się bardzo ładnie, a wypukła czcionka sprawia, że jest on szczególnie godny uwagi, zwłaszcza dla osób, które lubią się czymś wyróżniać podczas gier. Ostatecznie jak wiele kostek 3D widzieliście do tej pory?
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier