Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

18

Wrz 12

Uczta Dusz – Recenzja

Uczta Dusz to nowa książka autorstwa znakomitej pisarki C.S.Friedman. Tym razem autorka ukazuje nam kulisy świata w którym to ważną role pełnią magistrowie czyli potężna grupa nieśmiertelnych magów.
Pewnie zdarzało się wam myśleć jak by to było wspaniale gdybyście nigdy nie musieli umrzeć. W powieści tej ukazane są nam wady tegoż że stanu i dowiadujemy się że największym bólem nieśmiertelnych jest wieczna nuda. Do tego ta nieśmiertelność ma straszliwą cenne, a jest nią życie drugiego człowieka.
W książce poznajemy losy Kamali pierwszej kobiety która została magistrem. W raz z rozwojem fabuły dowiadujemy się coraz więcej o głównej bohaterce jak i o magistrach. Okazuje się że nawet nieśmiertelność nie załatwia wszystkich problemów i nawet cała wieczność nie da nam satysfakcji i przyjemności życia ale mimo wszystko znajdują się ludzie którzy trwają w pustej egzystencji nawet jeśli wiedzą że przeżywają tylko dzięki żerowaniu na drugim człowieku a co gorsza dodatkowo skracają życie tegoż człowieka by nadać moc swoim zaklęciom i urokom.
Poza Kamalą poznajemy też innego Magistra Colivara. Jest on uosabia on wszystkie cechy jakimi powinien według tego świata kierować się mag o jego mocy. Ponad to wyczuwa się że kryje on jakąś mroczną tajemnice.
Kolejnym z ważniejszych bohaterów jest który to jest synem jednego z najpotężniejszych królów tegoż świata Andovan. Niestety młody książę jest chory na dziwną i nie uleczalną chorobę która pewnego dnia upomni się o jego życie. Mimo wszystko człowiek ten nie podaje się swojej słabości i wyrusza w samotną podróż by poznać naturę swojej dolegliwości.
Całość dopełnia świetna narracja która sprawia że łatwo można się zaczytać i przez to stracić poczucie czasu.
Ogólnie książkę tę oceniam bardzo dobrze i nie mogę się doczekać następnego tomu.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier