Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

4

Paź 11

Uniwersum Metro 2033

Z radością ogłaszamy, że pierwsza książka z serii Uniwersum Metro 2033 pt. Piter trafi do księgarńlistopada.

Wszystkich fanów twórczości Dmitrija Glukhovsky’ego oraz nowych czytelników zainteresowanych „życiem po końcu świata” zapraszamy na stronę projektu Uniwersum Metro 2033, gdzie w najbliższy poniedziałek, 3 października, ukaże się pierwszy fragment Pitera zarówno w wersji tekstowej, jak i audio – czyta Krzysztof Gosztyła.

Fragmentowi będzie towarzyszyło pytanie konkursowe, a spośród prawidłowych odpowiedzi, wylosowanie zostaną szczęśliwcy, którzy nagrodzeni zostaną niezbędną w tunelach metra latarką LED zasilaną prądnicą.

Przez kolejne osiem tygodni, co tydzień, na stronie www.metro2033.pl publikowane będą nowe fragmenty Pitera oraz nowe konkursy – w każdym do rozlosowania pięć latarek Metro 2033.

Zapraszamy do lektury książki Szymuna Wroczka Piter oraz do udziału w konkursach.

A o czym jest książką?

Piter – jak pieszczotliwie nazwany jest Petersburg – to tytuł powieści Szymuna Wroczka, pierwszej książki w ramach projektu Uniwersum Metro 2033 Dmitrija Glukhovsky’ego.

Atomową apokalipsę – podobnie jak nieliczni moskwianie – przetrwali także ci z mieszkańców miasta nad Newą, którzy mieli szczęście w odpowiednim czasie znaleźć się w odpowiednim miejscu, czyli w petersburskim metrze.

Iwan Mierkułow, digger ze stacji Wasilieostrowska, przygotowuje się do ślubu. Niestety, nie jest mu dane stanąć na ślubnym kobiercu z ukochaną Tanią – ze stacji wykradziono właśnie agregat prądotwórczy, bez którego Wasilieostrowską czeka zagłada. Sozonow – przyjaciel i prawa ręka Mierkułowa – rzuca podejrzenie na Chodników, pochodzących z Moskwy mieszkańców kilku pobliskich stacji.

Wybucha wojna między Aliansem Primorskim – luźną federacją, w skład której wchodzi stacja Wasilieostrowska – na czele którego stoi charyzmatyczny generał Memow, a stacjami zamieszkałymi przez Chodników.

Okazuje się, że Iwan Mierkułow zostaje wplątany w coś o wiele poważniejszego niż lokalne starcie. Kto okaże się prawdziwym sojusznikiem, a kto zdrajcą? W obronie zasad i własnej stacji Iwan będzie musiał podjąć nierówną walkę.

 

Źródło: aimmediaWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier