Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

1

Lip 10

Warhammer RPG a Fantasy Flight Games

FFG (Fantasy Flight Games) już w zeszłym roku nabyła prawa do tytułu „Warhammer Fantasy Roleplay Game” . Długo nie trzeba było czekać aby owoc tego przedsięwzięcia ujrzał światło dzienne.  Na zachodnim rynku już od kilku miesięcy do nabycia jest nowa 3. już edycja tego systemu.

Planszówkowy gigant słynie z jakości gier które wydaje – tak więc i tym razem nie zawiedli.

Gracz dostaje do rąk ładne kolorowe pudełko, a w nim cztery podręczniki, garść kości do gry oraz wiele różnych kart przydatnych podczas rozgrywki.

Nowa edycja to przede wszystkim zmiana mechaniki (żegnamy k100 -tki) oraz lekko zmieniona linia fabularna świata – wydarzenia umiejscowione są mniej więcej na rok przed drugą edycją – tj. podczas inwazji sił chaosu na Stary Świat.

Czy zmiany wyszły „Młotkowi” na plus? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć po kilku próbnych sesjach w nowej edycji. Jeśli sami mieliście już okazję przetestowania gry – zapraszam do wypowiedzi.

Tytuł ten jest na razie niedostępny w polskiej wersji językowej, więc zainteresowani muszą sięgnąć po oryginał (do czego zachęcamy gdyż jest to świetna okazja do poduczenia się j. angielskiego) dostępny w niektórych sklepach wysyłkowych takich jak Rebel.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier