Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Kwi 13

Warsztaty kaligrafii oraz przedłużony termin zgłaszania punktów programu!

 Na tegorocznych Dniach Fantastyki odbędą się warsztaty kaligrafii prowadzone przez Panią Katarzynę Chocholską  – nauczycielkę z Pracowni Kaligrafii i iluminacji Barbary Bodziony.
W czasie warsztatów poznacie jedno z pięknych kaligraficznych pism, którymi posługiwali się średniowieczni skrybowie. Nauczycie się pisać stalówką ściętą, maczaną – tak jak to było dawniej – w kałamarzu z atramentem. Pod czujnym okiem instruktorki przećwiczycie alfabet uncjały i wykonacie kartę z imieniem oraz własnoręcznie zaprojektowanym inicjałem.

Zapraszamy wszystkich! Zdolności plastyczne czy wykształcenie artystyczne nie jest niezbędne! Każdy może nauczyć się pięknie pisać! Dodatkowo, każdy z uczestników dostanie na pamiątkę pióro, którym pisał w czasie warsztatów.

Informacje o zapisach już wkrótce.

 

Dni Fantastyki we Wrocławiu przedłużają czas na zgłaszanie punktów programu i zapraszają na muzyczne warsztaty

Dodatkowe 5 dni na zgłaszanie punktów programu – przyjmą wasze propozycje do 26 kwietnia! Zgłoś prelekcje, konkurs, sesje lub LARPa i zdobądź zniżkę na wejściówkę nawet do 100 % oraz możliwość rezerwacji miejsca noclegowego!

Z wielką przyjemnością informujemy, że na Dniach Fantastyki pojawi się grupa Tryzna, zajmująca się rekonstrukcją kultury średniowiecznej, a w szczególności muzyki dawnej Europy Wschodniej i Północnej.

Ta trójca ze Szczecina – Krzysztof Radew, Karina Nowak i Michał Matynia – jest naprawdę zapalona do muzyki historycznej. Każde z nich gra na wielu instrumentach, chociaż preferuje inny typ – dęte, strunowe, smyczkowe. Samo granie to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Ich prawdziwym atutem są ciągłe badania w tematyce instrumentów historycznych oraz samodzielne próby odtworzenia owych na podstawie rzeźb, rycin i literatury. Nie można też pominąć muzyki własnej kompozycji, oraz tego, co z muzyką się wiąże, czyli tańca – wszystko to nieobce jest Tryźnie.

 

Dla zainteresowanych zespół poprowadzi dwa typy warsztatów: tańca z muzyką na żywo oraz konstruowania instrumentów, gdzie własnoręcznie będzie można wykonać prosty drewniany instrument muzyczny, a dzięki jego prostej konstrukcji i użyciu łatwo dostępnych narzędzi będziecie mogli ponownie spróbować stworzyć coś takiego w domach. Ponadto przed warsztatami tańców zespół da krótki pokaz swoich umiejętności muzycznych.

Informacje na temat zapisów już wkrótce.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier