Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Sty 12

WAva – Stolica Wyobraźni

Dotychczas „Avangarda” poza dwoma konwentami – Avangardą i zjAvą – w Warszawie robiła tylko jednodniowe wydarzenia w szkołach i domach kultury, które ich zaprosiły. Postanowili to zmienić i dzięki pomocy Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy zorganizować cykl spotkań z fantastyką, czyli konwent rozciągnięty na cały rok szkolny.

Cykl „WAva – Stolica Wyobraźni” ma formę cotygodniowych, naprzemiennie dla dzieci i dla starszych uczestników, spotkań z fantastyką.

Spotkania dla dzieci odbywają się w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 25 przy ulicy Żytniej 64 i mają formę tematycznych bloków, w trakcie których dzieci rysują (oczywiście mapy skarbów), kleją modele (oczywiście kosmiczne), grają w planszówki i narracyjne sesje RPG.

Spotkania dla starszych uczestników (najbliższa edycja 23 stycznia) mają formę dwóch godzin prelekcji i warsztatów, które znamy z konwentów. Czasami dotyczą historii fantastyki, czasami RPG, a czasami są spotkaniami z autorami. Za zgodą prelegentów rejestrujemy prelekcje i publikujemy na kanale YouTube –TVWAva.

Zapraszamy chętnych, którym doskwiera konwentowy martwy sezon do Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 14 przy ul. Młynarskiej 35a.

Linki:

Audycja Trzecie Oko: projekt przeprowadzony w ramach spotkań z cyklu WAva – Stolica Wyobraźni:

Prelekcja zarejestrowana 9 stycznia: Zagadka Kuby Rozpruwacza

 

Program spotkania 23 stycznia:

 

„Kilka słów o konwentach”

Marcin ‘MaWro’ Wroński

Czym są konwenty? Co sprawia, że kilkuset, bądź nawet kilka tysięcy fantastów spotyka się, w którymś z zakątków Polski? Kto organizuje zloty miłośników fantastyki? Gdzie i na jakich warunkach się one odbywają?

Czy to specjalność tylko Polska, czy może obecne są również na Zachodzie? Na te oraz wiele innych pytań postara się odpowiedzieć prelegent, aby przybliżyć zainteresowanym idee konwentów.

 

18-19

„Dramatis Personae”

Grzegorz ‘Driden” Lewandowski

Różne są szkoły prowadzenia. Jak dla mnie jedną z istotniejszych rzeczy do przygotowania na sesję są osoby z którymi przyjdzie się graczom spotkać. Od tego jak ciekawe się okażą może zależeć, czy haczyk fabularny zostanie połknięty, czy będzie im się chciało rozmawiać z kolejnym świadkiem, w końcu czy tożsamość złoczyńcy może jeszcze chwilę pozostanie tajemnicą. Krótko mówiąc może to zadecydować, czy sesja sprawi frajdę, czy nie. I to nie tylko graczom, bo w końcu przyjemniej przesuwać po fabularnej planszy interesujące figury niż papierowe sylwetki. A jeżeli nie mamy czasu się przygotować? Cóż zawsze coś się da wymyślić.

Czasem wystarczy jeden dobry Bohater Niezależny.

 

Program WAvy na 6 lutego:

„Improwizacja – warsztaty RPG” (2h)

Karol Piotr Wejchert

Jak nauczyć się sztuki improwizacji? Jak ad hoc wymyślać nieszablonowe postacie i miejsca, jak prowadzić fabułę wymyśloną w ciągu kilkunastu sekund? Przyjdź, weź udział w warsztatach aby się przekonać że improwizacja wcale nie jest trudną sztuką!

 

 

Zapraszamy! :)
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier