Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

31

Maj 11

Wiedźmin 2 bez DRM: Patch 1.1 już dostępny!

Studio CD Projekt RED poinformowało o wydaniu patcha 1.1, który wprowadza istotne ulepszenia do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Najważniejszą zmianą jest usunięcie zabezpieczeń DRM ze wszystkich wersji gry. Pozwala to zainstalować ją na nieograniczonej liczbie komputerów bez konieczności aktywacji.

Wśród innych znaczących zmian będzie można zaobserwować wzrost płynności animacji (nawet do 30%) zwłaszcza na starszych komputerach, lepszą stabilność, bezproblemową instalację darmowych DLC (pierwszy z nich zatytułowany „Kłopoty z Trollem” będzie częścią patcha 1.1) oraz możliwość odwrócenia osi myszy, a także przyporządkowanie klawiszy ruchu pod kursory i klawisze numeryczne.

Adam Badowski, Dyrektor Projektu Wiedźmin 2 w CD Projekt RED powiedział: Naszym celem jest usatysfakcjonowanie fanów, którzy kupili Wiedźmina 2, a problemy z zabezpieczeniami wcale w tym nie pomagają. Chcemy zwalczać piractwo za pomocą wyjątkowej zawartości, która znajdzie się w legalnej kopii gry. Musi ona być najlepsza pod każdym względem: zero kłopotów z instalacją, pełne wsparcie oraz dostęp do dodatkowej zawartości i usług. Uznaliśmy, że zachowanie zabezpieczeń byłoby krzywdzące dla graczy, którzy nabyli grę w legalny sposób, postanowiliśmy je więc usunąć. Tym samym spełniamy obietnice i realizujemy naszą politykę ogłoszoną jeszcze przed premierą. Chcieliśmy, aby zabezpieczenia zapobiegły pojawieniu się gry w sieci przed 17-tym maja. Udało nam się zrealizować ten cel, dlatego też chcemy pozwolić graczom cieszyć się naszym tytułem bez żadnych ograniczeń – tak jak na to zasługują.

Adam Badowski opowiedział także o podejściu CD Projekt RED do zabezpieczeń z trochę innej perspektywy: Musimy pamiętać, że PC jest platformą dużo bardziej złożoną niż konsole, DRM dokłada tylko potencjalnych problemów. Testy, które przeprowadziliśmy przed wydaniem gry wykazały nieznaczną różnicę w wydajności gry w porównaniu do wersji bez zabezpieczeń (GOG.com). Byliśmy bardzo niemile zaskoczeni, kiedy niektórzy z naszych fanów poinformowali nas o znacznie większych różnicach, sięgających nawet do 30% klatek animacji. To był kolejny, wyraźny sygnał, że powinniśmy usunąć zabezpieczenia tak szybko jak to będzie możliwe –dostarczanie graczom najwyższej jakości, niczym nie utrudnionej rozrywki jest dla nas priorytetem!

W odniesieniu do pozostałych zmian Badowski dodał: Patch 1.1 jest niezwykle ważny dlatego, że pozwala na wyeliminowanie wielu problemów technicznych, z którymi borykali się nasi klienci przy instalacji i aktywacji gry. Wierzymy, że po instalacji uaktualnienia wszyscy gracze będą mogli cieszyć się bezproblemową rozgrywką. Jednocześnie chcę zapewnić, że nie przestaniemy wspierać graczy wraz z wydaniem tego patcha. Jeżeli nadal będą tematy, z którymi będziecie mieć problemy, jak np. trudności z niektórymi konfiguracjami sprzętowymi, możecie spodziewać się ich rozwiązania w najbliższym czasie. Opinie, które stale otrzymujemy od graczy pozwalają nam dodawać nowe funkcje i jednocześnie ulepszać grę, tak aby każdy mógł być maksymalnie zadowolony grania w Wiedźmina 2.

Posiadacze Wiedźmina 2 mogą pobrać najnowszy patch 1.1 stąd http://wpc.420C.edgecastcdn.net/00420C/files/P1_1/Patcher_1.1_PL.exe (Patch 1.1 nie pobierze się automatycznie przez system automatycznych aktualizacji  w „launcherze” gry). Po zainstalowaniu patcha prosimy o zapoznanie się z plikiem „czytajto”, który można znaleźć w menu startowym gry lub pod adresem:
http://thewitchercom.s3.amazonaws.com/site/static/downloads/readme_patch_1.1.rtf

Dodatkowo, wszyscy gracze mający pytania lub problemy odnośnie pobierania darmowych DLC proszeni są o kontakt pod specjalnie przygotowanymi adresami e-mail, gdzie zostanie zapewniona natychmiastowa pomoc:

Źródło: CD-ProjektWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier