Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

19

Lis 10

Wieści z REBEL.PL

Jak donosi REBEL.PL już niedługo pojawi się nowe, specjalne wydania miesięcznika REBEL TIMES. Numer ten będzie poświęcony niedawnym targom SPIEL 2010, które odbyły się w Essen. Znajdziemy w nim dużo recenzji, zapowiedzi a także wywiady z wieloma autorami obecnymi na targach w Niemczech.

Ponadto mamy przyjemność zaprezentować kilka gier, które zostały dla Was wybrane przez redakcję REBEL.PL.

fabulaFabula

Na początek coś dla wszystkich osób kochających opowieści przy ognisku. Niezwykła gra w opowiadanie! Jeden z graczy pełni rolę pisarza, który czyta wstęp do jednego ze scenariuszy. Kolejni gracze rozwijają opowieść w oparciu o przedmioty widoczne na wybranych kartach. To, czy uzyskamy punkty za wpleciony przez nas wątek historii, zależy od pomysłu, inwencji i tego, na ile barwnie rozwijamy opowieść. W ten sposób toczy się pełna śmiechu rozgrywka, w której na drodze do zwycięstwa trzeba wykazać się wyobraźnią i pomysłowością.

expedition-sumatraExpedition Sumatra

Kilka zespołów myśliwych wyrusza na wyprawę do dżungli, aby na zlecenie najbardziej znanych ogrodów zoologicznych świata schwytać okazy zwierząt zagrożonych wyginięciem. Nie tylko ogrody zoologiczne są odbiorcami zwierząt, także czarny rynek kusi myśliwych atrakcyjnymi cenami. Szybka, bardzo przyjemna gra rodzinna, oferująca wiele możliwości przy jednocześnie prostych zasadach. Każdy z uczestników rozgrywki przemieszcza po planszy płytki ścieżek, próbując utorować dla swoich samochodów drogę poprzez tropikalny gąszcz, wypatrzyć i schwytać rzadkie zwierzęta, a potem załadować je na swój statek.

londonLondon

Miasto spłonęło w wielkim pożarze w 1666r. Mieszkańcy odbudowywali je przez 250 lat. Weź udział w tej odbudowie! Zdecyduj, co będzie Twoim celem – prestiżowe monumenty czy opłacalne sklepy? W grze znajdziemy uwiecznionych na kartach wiele ważnych, londyńskich budynków.

bottle-impBottle Imp

Porównywana do Tichu, „ale lepsza!” gra karciana polegająca na zbieraniu lew dla 3 lub 4 graczy. Podobnie jak w innych grach polegających na zbieraniu lew, celem rywalizacji jest zdobycie jak największej liczby punktów. Gracz z najwyższą kartą mniejszą od ceny butelki wygrywa lewę oraz otrzymuje specjalną kartę chochlika w butelce. Następnie cena butelki spada do tej z wygrywającej karty.Dodatkowo karcianka ta ma ciekawą oprawę fabularną:) Gra posiada polską instrukcję.

lunaLuna

Nowa gra autora tak doskonałych tytułów jak „W roku smoka” czy „Notre Dame”. Niezwykle wysoko oceniana przez starych wyjadaczy planszówkowych. Wiele planowania, gdyż za każdym razem spośród 14 akcji należy wybrać jedynie kilka. Każdy z graczy staje na czele jednego z czterech Zakonów, rywalizujących o prawo decydowania o następczyni Luny. Rozgrywka liczy sześć rund, podczas których kierując poczynaniami nowicjuszy, każdy z Zakonów usiłuje przekonać do siebie Kapłankę Księżyca. Wyniki tych starań obrazują zdobyte punkty wpływu. Gra warta wypróbowania.

grand-cruGrand Cru

Oto gra, którą można się delektować jak najwyższej jakości winem. Złożona, bogata w zasady, przedstawiająca cały proces produkcyjny i sprzedażowy wina. Poczynając od zakupu sadzonki, hodowli jej, poprzez produkcję samego wina, które musi przez kilka tur leżakować i nabierać jakości, aż po ustanawianie ceny gotowego trunku.

Źródło: REBEL.PLWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier