Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Lis 10

Wieści z REBEL.PL

Jak co tydzień mamy dla Was świeżą porcję informacji z REBEL.PL. W sprzedaży pojawiły się już  wyczekiwane od dawna gry planszowe naszych rodzimych wydawców. Z ciekawostek trzeba powiedzieć o tym, że pojawiła się również gra w świecie mody o.O. Na deser polska edycja Batlles of Westeros. Pierwszego, tak dużego projektu wydawniczego Galakty. Zapraszam do lektury.

7 cudów świata

7-cudowWspaniała, szybka karcianka o rozwoju cywilizacji, która z jednej strony jest taką mini Cywilizacją: Poprzez Wieki, a z drugiej trwa zaledwie 30 min. Ogromną jej zaletą jest fakt, że nikt nie czeka na swoją kolejkę, wszyscy robią swoje ruchy jednocześnie, uważnie przy tym patrząc, jakie karty zagrywają inni. Serdecznie polecam!

Zapoznając się z instrukcją gry do 7 Cudów Świata muszę przyznać, że gra robi bardzo dobre wrażenie. Jest to dosyć specyficzna pozycja, ale miano gry ekonomicznej chyba najlepiej by do niej pasowało. Każda z osób kontroluje jedno miasto, w którym stara się zbudować jeden z cudów świata. Jest to gra karciana (z dużą ilością żetonów) i tak samo każdy gracz w trakcie gry posiada swoją własna talię. Rozgrywka dzieli się na ery. Każda era składa się z sześciu tur i rozgrywana jest w bardzo podobny sposób: każdy z graczy ma możliwość zagrania 6 kart na erę by rozwinąć swoje miasto i zbudować Cud Świata. Gracza mogą stawiać budowle, prowadzić konflikty zbrojne, oraz handlować. Na koniec każdej ery gracze porównują wartości swojej potęgi militarnej z sąsiednimi miastami. Na koniec trzeciej ery gracze liczą punkty zwycięstwa. Ten z nich, który zbierze ich najwięcej – wygrywa grę. Brzmi całkiem prosto, wygląda wspaniale, a jak będzie z grywalnością? Zobaczymy.

Cyklady (Cyclades)

cykladyZnacznie dłuższa ekonomiczno-strategiczna gra planszowa, w której dowodzimy greckimi miastami. Budujemy armie, handlujemy, walczymy z przeciwnikami, poszerzamy swoje wpływy. Oprócz tego trzeba także dbać o rozwój nauki, i religii. Zawartość pudła z grą prezentuje się bardzo imponująco i znajdziemy w nim stosu żetonów, kart, oraz ładnie wykonanych figurek. Dla fanów wielkich epickich bitew i rozwijania imperium tytuł jak najbardziej godny polecenia. Na koniec dodam, że wykonanie gry jest bardzo dobre, w typowo Descentowym stylu.

Pret-a-Porter

pretaporterPret-a-porter to ekonomiczna gra planszowa, której tematyką jest świat mody. Każdy z graczy wciela się tu we właściciela firmy branży odzieżowej i rozpoczyna zaciętą walkę o sukces swojego przedsiębiorstwa.

Rozgrywka przeznaczona jest dla dwóch do czterech graczy, zapewnia zaciętą, emocjonującą rywalizację. Walka o wyróżnienia na pokazach, zatrudnianie modelek, projektantów, stylistów, otwieranie sklepów firmowych czy biur projektowych pozwalają na własnej skórze poczuć się jak lider branży odzieżowej!

Pret-a-Porter powstało we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Dzięki możliwości konsultacji z ekspertami i bankowcami udało się stworzyć ciekawą, emocjonującą grę symulującą prowadzenie przedsiębiorstwa, zarządzanie funduszami, kadrą pracowników i powiększaniem majątku.

Bitwy Westeros

westerosGratka dla fanów strategii. Polska edycja chwalonej gry ze stajni Fantasy Flight Games, planszówki pozwalającej rozegrać największe bitwy z sagi „Pieśń lodu i ognia”, zawierającej szczegółowe figurki, unikalne kostki, książkę scenariuszy…

Na ogromnej planszy będziemy mogli kierować ponad 140 figurkami, do tego ponad 100 kart, oraz kilkadziesiąt nakładek na planszę. Rozmiar tej gry nie może jednak dziwić, wszak jest ona sygnowana znakiem Battle Lore, serii gier, które charakteryzują się właśnie rozmachem i setkami figurek, których można używać w trakcie rozgrywki. Jest to pierwsza, tak duża gra ze stajni Fantasy Flight Games która doczekała się polskiej edycji. Otwiera to oczywiście spekulacje na temat dalszych planów wydawniczych Galakty w kontekście innych, bardzo rozbudowanych gier FFG takich jak chociażby Descent: Journeys In the Dark. Interesująca pozycja, godna naszej uwagi.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier