Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Paź 10

Nowe informacje z REBEL.PL

Dosłownie kilka dni ekipa REBEL.pl powróciła z targów gier planszowych Spiel 2010. W związku z tym chcieliśmy się z wami podzielić garścią świeżych informacji prosto od wydawcy. Szczególnie zainteresował nas dodatek do Strongholda. Część prezentowanych tutaj tytułów przedstawialiśmy już wcześniej, toteż chętnych większej ilości informacji zapraszamy do tego artykułu. A teraz głos oddajemy już Reblowi.

Tak, rok temu podbiliśmy niemieckie (i nie tylko) serca planszówkowiczów Strongholdem. W tym roku na targach gier w Essen zwycięską kampanię przeprowadziły K2, Basilica, 51. stan, Stronghold: Undead i Magnum Sal. Oczywiście sporo innych gier pędziło zaraz za nimi.

Ciekawostka – K2 bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wśród… Francuzów :) Wracając z Essen nasza ekipa przywiozła trochę rarytasów. Wszystkie je znajdziecie w specjalnym dziale „Promocje – Essen 2010”.

Pentago Multiplayer

Pentago to jedna z moich ulubionych gier logicznych. Szybka, dynamiczna i o bardzo wysokim „replay ability”. Teraz gra jest dostępna w wersji dla nawet 4 graczy! To dopiero będzie wyzwanie :)

Miasta i Rycerze z Catanu dla 5-6 graczy

Osadnicy to doskonała gra. Dodatek Miasta i Rycerze dodał nowe wyzwania, a przy tym był zbalansowany i świetnie się wpasował w oryginalną grę. Rozszerzenia dla 5-6 graczy to długo wyczekiwany, łakomy kąsek dla każdego fana tej gry, który nie raz chce posadzić przy stole ponad 4 osoby! Polecam :)

stronghold-undeadStronghold: Undead

Jest gra. Bardzo dobra gra. Wychodzi do niej dodatek, który czyni ją jeszcze lepszą! Taki dodatek to prawdziwy skarb.

Zupełnie nowy klimat rozgrywki, zupełnie nowe zasady. Tym razem obrońcy nie walczą dla chwały, walka jest brutalna i krwawa, bo twierdzę oblegają wojska nieumarłych wiedzione przez potężnego czarnoksiężnika. Pojawiają się wampiry i upiory, którym czoła stawią księża oraz wojownicy uzbrojeni w osinowe kołki, czosnek i krzyże. Oto zupełnie nowa odsłona wyśmienitej gry.

piraci2edPiraci – Córka Gubernatora (2 edycja)

Dawno, dawno temu była pewna gra, bardzo popularna, która niestety szybko zniknęła z półek i więcej się nie pojawiła. Gracze jeszcze długo pytali o tę nowatorską, przygodowo-ekonomiczną piracką planszówkę. Aż nagle, po kilku latach, gra wraca i to w wielkim stylu – usprawnione zasady, nowa, lepsza edycja! Oto nowi Piraci!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier