Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

11

Mar 10

Wieści ze świata gier planszowych

Z przyjemnością informujemy, że jeszcze w tym roku na naszym rynku ma się ukazać polska wersja Middle Earth Quest, gry planszowej osadzonej w realiach władcy pierścieni. Tłumaczeniem zajmie się firma Galakta, dobrze wszystkim znana z polskich wydań takich gier jak chociażby Arkham Horror i Talizman. Jest to informacja dosyć zaskakująca, gdyż to pierwsza tak duża, i rozbudowana gra, która ma się pojawić na polskich półkach sklepowych, w polskim tłumaczeniu. Do tej pory Galakta raczej unikała zabierania się za większe objętościowo tytuły, toteż wszyscy nie możemy się doczekać, i trzymamy kciuki za powodzenie tego projektu.

Przy tej okazji padło wiele pytań odnośnie innych, dużych gier planszowych i możliwego ich wydania w naszym rodzimym języku. Według informacji znalezionych na forum firmy, Galakta także przymierza się w przyszłości do tłumaczenia serii Descent: Journeys in the Dark. Informacje te wywołały burzę na forach poświęconych grom planszowych, możemy mieć teraz nadzieję, że firma nie wycofa się z tych projektów.

Być może zapowiedź Middle Earth Quest, i coraz głośniejsze plotki o innych znakomitych tytułach to znak, że w przyszłości i polskim graczom będzie dane w pełni rozkoszować się rozgrywką w tytuły, które do tej pory ze względu na cenę i ograniczone możliwości nabywcze polskiego kupującego po prostu nie były brane pod uwagę pod względem polskiej edycji.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier