Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Lis 13

Wystawy, warsztaty i przebieranki na Zamczysku!

Podziemia - Maski (2)Jesteśmy coraz bliżej pierwszej edycji Zamczyska – weekendu pełnego grozy, horrorów i Świata Mroku. Możemy już zapowiedzieć pierwsze atrakcje, jakie na Was czekają 16 i 17 listopada w CK Zamek we Wrocławiu.

Na naszych uczestników czekać będą nie tylko liczne prelekcje, ale również warsztaty – aktorskie i fotograficzne. Dowiecie się na nich m.in o decyzjach, jakie należy podjąć przed naciśnięciem spustu migawki w aparacie fotograficznym. Warto też przyjść w barwnym stroju i dać się fotografować, bo dla najlepiej przebranych czekają upominki od organizatorów.

Na koniec chcemy donieść o dwóch niezwykłych wystawach, które będziecie mogli odwiedzić na Zamczysku. Pierwsza z nich to Zwyrodnialec – komiksy autorstwa Krzysztofa Owedyka. Jego prace pełne są bardzo trafnych, krytycznych spostrzeżeń dotyczących otaczającej nas rzeczywistości czasami śmiesznej i absurdalnej, a czasami smutnej. Na swoim celowniku Owedyk stawia antysemityzm, nacjonalizm, hipokryzje i głupotę.

Druga to Alchemicy, medycy, uczeni. Medycyna na przestrzeni wieków. W podziemiach zamkowych będzie można obejrzeć wyjątkową wystawę poświęconą rozwojowi medycyny , w jej skład wchodzą kopie rękopisów i stare druki przybliżające dokonania starożytnych, średniowiecznych i nowożytnych medyków. Wystawa będąca własnością Biblioteki Gdańskiej Polskiej Akademii Nauk powstała w celu upamiętnienia przypadającej w tym roku 400 rocznicy przeprowadzenia pierwszej sekcji zwłok na terenie Rzeczypospolitej.

Podziemia - Maski (1)

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier