Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Lut 12

Zapowiedzi wydawnicze Prószyński i S-ka – MARZEC 2012

Za chwilę będziemy mieli marzec, czas więc zaprezentować przygotowane przez Prószyńskiego tytuły fantastyczne na ten miesiąc. Tym razem są to aż trzy książki, reprezentujące skrajnie różne gatunki – czyli coś dla każdego.

 

  • -6 marca do sprzedaży trafi Bezwzględna Gail Carriger, czyli kolejna odsłona cyklu Protektorat Parasola.
  • -22 marca w księgarniach zadebiutuje Łowca złodziei Stephena Deasa, a więc przygodowa fantasy.
  • -27 marca czytelnicy będą mogli poznać dalsze losy bohaterów cyklu Powrót do domu Orsona Scotta Carda – na półki trafi Odrodzenie Ziemi.

 
Fakt braku w tym miesiącu książek pod patronatem „tastyki”. Nie jest to przeoczeniem. Zdecydowano się odejść od tego pomysłu, uznając, że za bardzo ogranicza – chodzi przede wszystkim o dostosowywanie okładek pod z góry określony layout. Przez co okładki tracą na atrakcyjności.

Notki nt. poszcególnych książek:

Stephen Deas -Łowca złodziei

 

Tylko głupiec próbuje okraść łowcę złodziei. Jednak pokusa bywa zbyt silna.

 

Ulice Deephaven nie są bezpieczne. Miasto odbudowuje się po brutalnej wojnie domowej, która przetoczyła się przez imperium. W zaułkach czyhają mordercy, ostre jak brzytwa noże kieszonkowców odcinają sakiewki i podrzynają gardła, a żebracy walczą z sierotami o znalezione resztki. Młody Berren chce odmienić swój los. W akcie desperacji okrada tego, którego boi się każdy rabuś – łowcę złodziei. Za zuchwałość przyjdzie mu zapłacić życiem. W najlepszym wypadku czeka go niewolnicza praca w kopalni. Tajemniczy mistrz Syannis ma jednak wobec Berrena inne plany.

 

Historia dla czytelników w każdym wieku!

 

Gail Carriger – Bezwzględna

Genialne połączenie romansu wiktoriańskiego, powieści o wampirach i wilkołakach oraz sensacyjnej komedii pomyłek.

Lady Alexia Maccon znowu w akcji, ale tym razem to nie jej wina. Gdy szalony duch grozi królowej, bezduszna wszczyna śledztwo i wpada na trop pewnej drażliwej sprawy z przeszłości. Na domiar złego jej siostra postanawia walczyć o prawa kobiet (szok!), madame Lefoux tworzy potwora, a na ulicach Londynu panoszą się jeżozwierze mordercy. Afera goni aferę i Alexia nie ma czasu pamiętać, że jest w ósmym miesiącu ciąży.

Ponadto czwarty tom serii „Protektorat Parasola” odpowie na dręczące wszystkich pytanie – co zawiera tajemnicza beczka w pracowni madame Lefoux? – oraz przyniesie odpowiedzi na wiele ważkich kwestii, takich jak ta, czy Biffy zostanie subiektem, co kryje garderoba lorda Akeldamy i czy zostanie on dyktatorem mody w stolicy?

 

Orson Scott Card – Odrodzenie Ziemi

 

Po raz pierwszy w Polsce czwarta część sagi „Powrót do domu”.

 

Wybrańcy Nadduszy kończą przygotowania do lotu w gwiazdy. Jednak w tle wciąż wrze spór o przywództwo, który przeniesie się na pokład statku Basilika, nazwanego tak na cześć ich utraconego miasta. Obie strony konfliktu w tajemnicy planują obudzić się ze snu w trakcie długich lat podróży. A dzieci, chcąc nie chcąc, staną się pionkami w rozgrywce dorosłych, pragnących przeciągnąć je na swoją stronę w wyścigu o panowanie nad odzyskaną kolebką. Jednak to Naddusza, skopiowana w pełni do komputerów statku, ma prawdziwą władzę nad tą podróżą. I tylko Nafai, który ma powłokę gwiezdnego sternika, naprawdę rozumie, co to oznacza dla ich planów.

Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier