Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Maj 12

Zielony Smok – Fantastyka na sportowo

Fantastyka na Sportowo jest cykliczną imprezą odbywająca się od 4 lat w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Głównym celem dwudniowego konwentu i turnieju sportowego jest integracja mieszkańców Lubartowa i okolic z Klubami Fantastyki z całej Polski. Za pozostałe cele organizatorzy stawiają sobie naukę poprzez zabawę, prezentację szeroko pojętej fantastyki oraz sportową rywalizację.

Spotkanie w tym roku odbywa się w dniach 23-24 czerwca i jest podzielone na dwie części. Dzień pierwszy (sobota) rozpoczyna się częścią konwentową, w Lubartowskim Ośrodku Kultury , której celem jest zabawa przy znanych konkursach, grach planszowych i turniejach w najpopularniejsze tytuły. Dodatkowo specjalnie w tym roku udostępniamy salę z możliwością obejrzenia meczy na odbywający się Turniej Euro 2012. Drugiego dnia (niedziela) cała impreza przenosi się na pobliskie boisko Orlik, przy Szkole Podstawowej nr 3. Gdzie od godziny 10.00 rozpocznie się Ogólnopolski Turniej Klubów Fantastyki w Piłkę Nożną .

Impreza co roku ściąga do Lubartowa ponad 250 pasjonatów piłki nożnej i fantastyki głównie z województwa Lubelskiego (Zamość, Lublin, Tomaszów, Chełm, Świdnik a także zespoły z Lubartowa).
W tym roku wszystkie drużyny deklarują wielką ochotę walki o Tytuł „Fantastycznego Mistrza Polski„.

Dla przypomnienia w ubiegłym roku czołowe miejsca zajmowały drużyny z Lubartowa:
I – miejsce – Zielony Smok Lubartów
II – miejsce – Cytadela Syriusza Lublin
III – miejsce – Czerwony Smok Zamość
IV – miejsce – G CON Lubartów
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier