Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

21

Cze 12

Zlot Arda pod Patronatem Medialnym PodGK

Miło nam ogłosić, że tegoroczny Zlot Arda odbędzie się pod Patronatem Medialnym naszego Serwisu!

Mamy rok 3016 Trzeciej Ery. Czarne chmury zbierają się nad Gondorem, gdzie wkrótce potężna armia Saurona zmierzy się z odwagą obrońców z Minas Tirith. Czarny Władca szuka jednak jeszcze innych sposobów, by szybko i skutecznie wyeliminować Wolne Plemiona. W tym celu zawiązuje pakt z Sarumanem, którego uwaga koncentruje się na łańcuchy Ered Luin.

Tymczasem na zachodzie Śródziemia władcy tamtejszych krain, szukają sposobu, by odeprzeć Wroga. W tym celu tworzą oddziały zwiadowcze, w skład których wchodzą przedstawiciele  ludzi, elfów i krasnoludów. Ich zadaniem jest odnalezienie jakichkolwiek przedmiotów, które mogą pomóc w walce z Sauronem. Oddziały zostająwysłane w różne zakątki Śródziemia, odnajdąartefakty, które odmienią los wojny?

Zlot Arda jest spotkaniem fanów twórczości J.R.R. Tolkiena i od dziewięciu lat zrzesza w jednym miejscu na kilka

dni osoby z każdego zakątka Polski. Podczas tego spotkania, każdy ma możliwość przenieść się do krain

Śródziemia i wcielić się w postacie walczących po stronie Wolnych Plemion czy też Sił Ciemności.

 

Termin zlotu

Zlot potrwa 5 dni i odbędzie się w dniach 17-21. sierpnia 2012. Cały zlot podzielony będzie na dwie części: klimatyczną i luźną (integracyjną).

Część klimatyczna

W dniu przyjazdu, 17. sierpnia, będzie czas na integrację wewnątrz plemion. W tym czasie każde plemię będzie mogło zadbać o rozłożenie obozu orz poznanie się wszystkich ze sobą. Od tego momentu obowiązują stroje w klimacie.

Fabularna część Zlotu rozpocznie się w sobotę rano (drugi dzień) i będzie ona trwała do południa w poniedziałek. W czasie tej części plemiona działają poprzez swoje oddziały i przedstawicieli. Odbywają się także wieczorne ogniska przygotowane także przez poszczególne plemiona.

W tym czasie należy zachowywać się zgodnie z klimatem: nosić strój, odzywać do innych tak jak robiłby to typowy przedstawiciel Twojego plemienia i nie używać publicznie współczesnych przedmiotów (np. telefonów komórkowych).

Część integracyjna

Na drugą część zlotu, luźniejszą, integracyjną zaplanowane są liczne turnieje, konkursy i zabawy. Wieczorem przewidywane jest tradycyjne ognisko wszystkich zlotowiczów i wtedy to będzie można bawić się dobrze ze wszystkimi, nie patrząc już na pochodzenie plemienne. Mimo to, wiele osób nadal w dniu tym chodzi przebrana, gdyż w ten sposób pamiątki (zdjęcia i filmy) z konkursów wyglądają dużo lepiej.

Miejsce Zlotu

Zlot Arda 2012 odbędzie się na terenie pola położonego w miejscowości Biała, koło Chojnowa (blisko Legnicy, kierunek Wrocław-Zgorzelec na A4).

Na terenie obozu jest miejsce na ognisko i kolejna niewielka i tym razem otwarta wiata. Za Hubertówką znajduje się mały stawik, właściwie oczko wodne (nie będzie wolno się tam kąpać!) oraz zaciszne miejsce do posiedzenia. Dookoła rozciągają się pozostałości po Borach Dolnośląskich. Dostępna jest także sporej wielkości wiata na jakieś 70-80 osób, ze stołami, oknami, możliwością zaciągnięcia jakimś kocem wejścia i nagrzania w środku kominkiem połączonym z grillem. Zatem deszcz nie będzie nam na pewno przeszkadzał.

Jest cicho. Do wioski około 2 km, na tyle daleko żeby nikomu nie przeszkadzać, a zarazem na tyle blisko, żeby podskoczyć do sklepu. Ten jest średnio zaopatrzony, ale na nasze potrzeby powinno wystarczyć. Przy obozie znajduje się sad więc w przypadku kryzysu żywnościowego można przegryźć jabłka. Dodatkowo w sadzie znajduje się ujęcie wody pitnej – źródło wybijające spod lasu, przebadane przez Sanepid. Na terenie jest też drewniana budka robiąca za toaletę – ze spuszczaną wodą! Jest też kran i mydło – pełna cywilizacja. Na chwilę obecną brak pryszniców, ale pracujemy nad tym.

Dojazd

Wrocławianie będą mieli najlepiej – jeden pociąg na Węgliniec lub Bolesławiec, wysiadacie na stacji Chojnów i łapiecie PKS. Reszta kraju musi dojechać do Wrocławia, a później procedura ta sama.

Będzie możliwość dotarcia z Chojnowa samochodem organizatorów za opłaceniem ceny paliwa.

Cena

Koszt zlotu wynosi w tym roku 40 zł. Pokrywa on koszty noclegu i akredytacji (w tym atrakcji). Na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych zniżek dla osób współtworzących atrakcje, jednak możliwe, że takie się pojawią.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier