Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

16

Lis 12

Drapieżna proza Ziemkiewicza – premiera 16.11.2012

Żyjemy dziś

w czasach wolności słowa i bardzo szybkiej wymiany informacji. Łatwo i chętnie wyrażamy własne opinie, swoją zgodę i niezgodę na świat oraz panujące w nim systemy. Znani publicyści, tacy jak Ziemkiewicz, chętnie korzystają z nowoczesnych narzędzi komunikacji i wypowiadania swoich poglądów. Co nie znaczy, że tak było zawsze.

Trzydzieści lat temu, chcąc wypowiadać swoje przekonania i myśli, trzeba było używać sposobu. Mieć pomysł na ucieczkę od szarej rzeczywistości karmionej „hot dogami z pieczarkami”, „dżemem pomarańczowym z dyni z etykietą zastępczą” prednisone 20mg side effects i „wyrobami czekoladopodobnymi”.

Jak mówi sam Ziemkiewicz – „science fiction, od której zaczynałem swoją pisarską drogę
i której na wiele lat pozostałem wierny miała świadomość swojej odmienności, miała poczucie własnej wartości i wolę buntu”. Dziś już wiadomo, że „coś ważnego z tej historii wynikło”.

„Władca szczurów” jest prozatorskim debiutem jednego z najbardziej rozpoznawalnych obecnie polskich publicystów. Książka wciąż aktualna, mimo iż napisana trzydzieści lat temu.

To Ziemkiewicz, jakiego dawno nie było. Oto teksty, za które klasowo czujny komunista Zenon Kliszko, chciał go rozstrzelać. Obrazoburczość stoi na najwyższym poziomie,
a niepoprawnością polityczną aż kipi.

Historie, które zwalają z nóg. Wcześniej jednak rozkładają na łopatki system PRL-u, ukazując jego bezsilność, ośmieszając co nie miara i zadając ostateczny, nokautujący cios.

Przygotujcie się na potężną dawkę drapieżnej prozy.

Gdy Ziemkiewicz bierze do ręki pióro, od razu wiadomo, że będzie się działo.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier